ÇAMOLUK AYAĞA KALKIYOR

29 Ocak 2017 Pazar 23:41

 

15 Temmuz hain darbe girişimi ile başlayan süreçte, Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme’nin tutuklanması Çamoluk için talihsiz bir hadise olarak kayıtlara geçti.

Akarçeşme’nin belediye başkanlığına aday gösterilmesinde etkili olduğu düşünülen herkese karşı bir linç kampanyası başladı.

Çamoluk AK Parti yetkilileri ile dönemin Çamoluk Derneği yöneticileri ve Çamoluklu bürokratlar özellikle sosyal medya üzerinde eleştiri yağmuruna tutuldu.

Giresun İl Genel Meclisi Üyesi Abdullah Kürkçü’nün AK Parti’den ihraç edildiği haberleri yayıldı. Hiçbir resmi tebligata dayanmayan bu söylenti, Çamoluk üzerinde bir baskı oluştuğunun en net göstergesiydi.

Silsileye, İller Bankası Başkanvekili Veysel Ekmen’in görevinden ayrılması ve Çamoluk Kaymakamı Kemal Karahan’ın Tekman’a atanması da eklenince Çamoluk için bir sarsıntı olması beklendi.

Çamoluk’un Giresun’a uzak olduğu ve başka vilayetlere bağlanması gerektiği gibi kulis fısıltıları yayılmaya başlandı.

Ancak, kötü gün farelerinin hevesi kursaklarında kaldı.

Çamoluk Eğitim Vakfı ve Çamoluk Derneği ilçenin manevi kalkınmasında işbirliğine gitti. Yeni atanan Kaymakam Mustafa Demir ve Belediye Başkanlığına vekalet eden Musa Varıcı’nun uyumlu profil çizmeleri gelecek adına umutları artırdı.

AK Parti’den ihraç edildiği dedikoduları yayılan Abdullah Kürkçü hakkındaki söylentiler asılsız çıktı.

Kaymakam, Belediye Başkanı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Vakfı ve Çamoluk Halkı son günlerde İstanbul programlarında ortak çalışarak dosta ve düşmana karşı dayanışma örneği sergiledi.

Milli ve Manevi dinamikleri ile tarih boyunca var olan ilçemiz Çamoluk, Millet ve Memleket için dimdik ayakta durmaya devam edecektir.

Şer odaklarına şunu söylemek isteriz:

BAŞARAMAYACAKSINIZ

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu.

BAL FESTİVALİ AÇILIŞI BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediye Başkanlığı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Arıcılar Birliği ve Çamoluk Esnaflar Birliği ortaklığında düzenlenen 26. Çamoluk Bal Festivali, Bayramın 3. Günü yani 23 Ağustos’ta yapılacaktır.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ilk seminerin konuğu, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.