ZEHİR TACİRLERİ

26 Şubat 2017 Pazar 09:48

 

Mahallelerimizin her köşesinde bir satıcı,
Kimi hap satıyor, kimi ot, kimi bonzai denen zehiri satıyor, kimi bilmem ne…
Kime satıyorlar? Ülkenin geleceğine, yani Mahallenin gençlerine.
Ayda bir değil, haftada bir değil , her gün, her saat..

Her mahallede teşkilatları var, her mahallede temsilcileri var.

Parti teşkilatları, memleketin geleceği için seçim çalışmalarını yapadursun,  Satıcılar da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Birini şikâyet ediyorsun, içeri alıyorlar, hemen yerine başkası atanıyor. Kadrolaşma mükemmel.

Peki soruyoruz;  Mecliste birlikte hareket eden, memleket için varını yoğunu ortaya koyan milletin temsilcileri(), neden memleketin geleceği için pek mühim olan bu konuda birlik olmazlar.

Soruyoruz, var mı bugüne kadar bunlarla ilgili bir çalışma yapan? 
Soruyoruz, Engel olmaya çalışan var mı? 
Maalesef cevabını bildiğimiz bir soruyu soruyoruz. Yok Varsa da gördüğümüz yok.

Kimsenin elinden bir şey gelmiyor. Polis diyor ki “ ne yapabiliriz, suçüstü olmadan savcı tutuklamıyor”.

Bu sözler üzerine geçenlerde uyuşturucu satışına yardım ettiği ortaya çıkan polis geliyor akıllara. Yoksa diyoruz yoksa ..?

Bir teyze, çocuğun peşinden gidiyor, takip ediyor, ama çocuk düşmüş artık onların kucağına, oğlum diyor, kuzum diyor, yapma, gitme, diyor. Ama nafile.
Yazık değil mi bu gençlere, yazık değil mi bu teyzelere?

Şimdi çocuklar beraber ‘’mal’’ bulmaya gidiyor ama beraber vakit geçiren, beraber camiiye giden göremiyoruz.

Mesela seçim zamanları harıl harıl memleketin geleceği için çalışanlar, ülkenin geleceği olan bu gençler için bir şey yapamaz mısınız? 

Sizde haklısınız, polis bile bir şey yapamıyor. Siz ne yapacaksınız değil mi? 

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu.

BAL FESTİVALİ AÇILIŞI BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediye Başkanlığı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Arıcılar Birliği ve Çamoluk Esnaflar Birliği ortaklığında düzenlenen 26. Çamoluk Bal Festivali, Bayramın 3. Günü yani 23 Ağustos’ta yapılacaktır.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ilk seminerin konuğu, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.