DOÇENT DR. SEZAİ ÇELİK 15 TEMMUZ GECESİNİ ANLATTI

15 Nisan 2017 Cumartesi 16:53

 

Milletin destan yazdığı, hain darbe girişiminin canlı tanığı Doçent Dr.Sezai Çelik, Çamoluk Eğitim Vakfı öğrencilerine 15 Temmuz gecesi Şehitler Köprüsü'nde yaşananları anlattı.

Milli İrade Platformu'nun hazırladığı sinevizyonunun ardından başlayan seminerde Çelik,

"15 Temmuz gecesi hareketlenmenin olduğunu kardeşimden öğrendikten sonra emniyet müdürü arkadaşımı aradım ve bir darbe teşebbüsü olduğunu öğrendim. Ardından bulunduğumuz sitedeki arkadaşlarımla görüştüm ve site önünde toplanmaya karar verdik. Bunun üzerine 'biz ne yapabiliriz?' diye düşünürken Cumhurbaşkanımız'ın televizyona bağlandığını gördük. Ardından tereddüt etmeden Veysel Bey, ben ve yedi arkadaşımız Boğaziçi Köprüsü'ne gittik." dedi.

Her yaştan ve kesimden insanların akın ettiği Boğaziçi Köprüsü'nde darbe teşebbüsünde bulunan hainlerin milleti korkutmak için plastik mermi kullandıklarını içinden geçirdiğini, ancak yerdeki yaralılara baktığında bu yaralanmaların G3 mermisinin tipik izi olduğunu anladığını, böylelikle hadisenin vehametini idrak ettiğini anlatan Çelik, köprü girişinde bir çok kahramanlığa şahit olduğunu şu şekilde anlattı:

"İlk müdehale yapıldıktan sonra yaralıların en fazla yarım saat içerisinde alandan çıkarılması gerekiyordu. Ambulansların giremediği alana, yaralıları motosikletle hastaneye yetiştiren 20'li yaşlarda benim sayabildiğim 5 tane kardeşimiz vardı. Bu şekilde sabaha kadar Üsküdar Devlet Hastanesine yetiştirilen 30 tane vatandaşımız vardı ve bunların hepsi kurtuldu. Bu kardeşlerimiz, gece boyunca, canlarını hiçe sayarak orada bulundular. Dünya yaralı kurtarma tarihinde belki bir ilktir bu. Karnından vurulmuş birisini sadece sedye ile ve düz vaziyette taşımanız gerekiyor. Ama onlar, onları bile motosikletin arkasına atıp götürdüler. Ve onların kurtuluşuna vesile oldular.  Olayın ardından motosikletli gençlerle röportaj yapmak isteyen gazeteciler onlara ulaşamıyoruz, nasıl ulaşabiliriz diye beni aradılar. Bunun üzerine ben de bir gence ulaşıp televizyon programına davet ettiklerini, bu vesile ile milletin seni tanımasını istediklerini ilettim. Bunun üzerine gencin bana vermiş olduğu cevabı aynen aktarıyorum. Hocam; vatan tehlikede dediler, biz de Allah rızası için koştuk. Millet bizi tanısa n’olur tanımasa n’olur dedi ve programa çıkmayı reddetti.” Daha sonra konuşmasına devam eden Çelik; “ O gün orada gencinden yaşlısına, tek bayrak tek devlet için kurşunların önüne atlayan, tankların önüne yatan insanların olduğunu belirtti. Fransız lisesinde okuyan genç de vardı, benim gibi İmam Hatipden mezun olanda vardı ilkokul mezunu da ordaydı. O gün orada bunların hiçbir önemi yoktu. Önemli olan tek şey vatan ve milletti dedi.”

Gençlerin önemini vurgulayan Çelik konuşmasını "Fetönün hainlerini asla unutmayın Bunları unutursanız, bu şehitlerin hakları size helal olmaz" sözleriyle sonlandırdı.

Seminerin ardından kürsüye davet edilen Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen, "16 Nisan'da ülkemizi, istiklalimizi, istikbalimizi garanti altına almak için oy kullanmaya sandığa gideceğiz. 15 Temmuz gecesi bizim için çok önemli. 16 Nisan da çok önemli ve bu hainler ile arkasındaki güçlere kuvvetli cevap vermek için sandıklarda en az %60 "evet" çıkması gerekir ki ülkemiz rahat bir nefes alsın. Biz ümmetin gözbebeği, ümmetin umuduyuz, bizim güçlü olmamız lazım." dedi.

Seminerin ardından öğrencilerimize Diriliş Postası eklerinden "Neden Evet?", Cumhurbaşkanlığı'nın hazırladığı "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi" adlı kitap ile Üsküdar Evet Platformu'nun hazırladığı referandum maddelerini açıklayan "Bizim İçin En iyisi Evet" adlı kitapçık hediye edildi.

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

GİRESUN VALİLİĞİ VATANDAŞLARI UYARDI

Valiliğimize intikal eden şifahi şikayet ve duyumlara göre bazı şahısların iş adamlarımızı telefonla arayıp, Valimiz Sayın Harun Sarıfakıoğulları’nın ve Özel Kalem Müdürünün adını da kullanarak......

MERZİFON'DA KORKUNÇ KAZA

Amasya'da meydana gelen otobüs kazasında ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan Ordu-Giresun tarafına giden 52 plakalı yolcu otobüsü, Amasya'nın Merzifon ilçesi Kayadüzü mevkisinde şarampole yuvarlandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk belirlemelere göre hayatını kaybedenlerin ve yaralıların olduğu öğrenildi.

SONUÇ ALICI ADIMLAR ATMAYA DAVET EDİYORUZ

Çamoluk Derneği ve Çamoluk Eğitim Vakfı ortak bir bildiri yayınlayarak yetkilileri "Kudüs’ün yeniden İslâmî kimliğine kavuşturulmasını sağlamaya ve Siyonist rejimin Mescid-i Aksâ’yı yıkma plânlarını engellemek amacıyla sonuç alıcı adımlar atmaya davet etti."

ÇAMOLUK'TA 15 TEMMUZ MİLLET ZAFERİ

İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Törenleri kapsamında ilçe Meydanında "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi.

BİR KAHRAMANLIK HİKAYESİ DAHA

Elinde sigarasıyla darbeci askerlere karşı direnirken çekilen fotoğrafıyla 15 Temmuz'un en çok konuşulanları arasına giren Zafer Kütük, o geceyi anlattı.

HER ÇARŞAMBA VATANDAŞ BULUŞMASI

Giresun Valisi Sn.Harun Sarıfakıoğulları, her hafta Çarşamba günleri mahallelere gitmek suretiyle vatandaşlarla buluşacağını söyleyerek, önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

ŞEHİT ÖĞRETMEN TOPRAĞA VERİLDİ

Okulların kapanmasının ardından 16 Haziran’da baba ocağı Gümüşhane’nin Torul ilçesine gitmek üzere yola çıkan ve Tunceli-Pülümür karayolunda bölücü terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilen Necmettin Yılmaz’ın (23) aracı yakılmış ve kendisinden haber alınamamıştı.