DOÇENT DR. SEZAİ ÇELİK 15 TEMMUZ GECESİNİ ANLATTI

15 Nisan 2017 Cumartesi 16:53

 

Milletin destan yazdığı, hain darbe girişiminin canlı tanığı Doçent Dr.Sezai Çelik, Çamoluk Eğitim Vakfı öğrencilerine 15 Temmuz gecesi Şehitler Köprüsü'nde yaşananları anlattı.

Milli İrade Platformu'nun hazırladığı sinevizyonunun ardından başlayan seminerde Çelik,

"15 Temmuz gecesi hareketlenmenin olduğunu kardeşimden öğrendikten sonra emniyet müdürü arkadaşımı aradım ve bir darbe teşebbüsü olduğunu öğrendim. Ardından bulunduğumuz sitedeki arkadaşlarımla görüştüm ve site önünde toplanmaya karar verdik. Bunun üzerine 'biz ne yapabiliriz?' diye düşünürken Cumhurbaşkanımız'ın televizyona bağlandığını gördük. Ardından tereddüt etmeden Veysel Bey, ben ve yedi arkadaşımız Boğaziçi Köprüsü'ne gittik." dedi.

Her yaştan ve kesimden insanların akın ettiği Boğaziçi Köprüsü'nde darbe teşebbüsünde bulunan hainlerin milleti korkutmak için plastik mermi kullandıklarını içinden geçirdiğini, ancak yerdeki yaralılara baktığında bu yaralanmaların G3 mermisinin tipik izi olduğunu anladığını, böylelikle hadisenin vehametini idrak ettiğini anlatan Çelik, köprü girişinde bir çok kahramanlığa şahit olduğunu şu şekilde anlattı:

"İlk müdehale yapıldıktan sonra yaralıların en fazla yarım saat içerisinde alandan çıkarılması gerekiyordu. Ambulansların giremediği alana, yaralıları motosikletle hastaneye yetiştiren 20'li yaşlarda benim sayabildiğim 5 tane kardeşimiz vardı. Bu şekilde sabaha kadar Üsküdar Devlet Hastanesine yetiştirilen 30 tane vatandaşımız vardı ve bunların hepsi kurtuldu. Bu kardeşlerimiz, gece boyunca, canlarını hiçe sayarak orada bulundular. Dünya yaralı kurtarma tarihinde belki bir ilktir bu. Karnından vurulmuş birisini sadece sedye ile ve düz vaziyette taşımanız gerekiyor. Ama onlar, onları bile motosikletin arkasına atıp götürdüler. Ve onların kurtuluşuna vesile oldular.  Olayın ardından motosikletli gençlerle röportaj yapmak isteyen gazeteciler onlara ulaşamıyoruz, nasıl ulaşabiliriz diye beni aradılar. Bunun üzerine ben de bir gence ulaşıp televizyon programına davet ettiklerini, bu vesile ile milletin seni tanımasını istediklerini ilettim. Bunun üzerine gencin bana vermiş olduğu cevabı aynen aktarıyorum. Hocam; vatan tehlikede dediler, biz de Allah rızası için koştuk. Millet bizi tanısa n’olur tanımasa n’olur dedi ve programa çıkmayı reddetti.” Daha sonra konuşmasına devam eden Çelik; “ O gün orada gencinden yaşlısına, tek bayrak tek devlet için kurşunların önüne atlayan, tankların önüne yatan insanların olduğunu belirtti. Fransız lisesinde okuyan genç de vardı, benim gibi İmam Hatipden mezun olanda vardı ilkokul mezunu da ordaydı. O gün orada bunların hiçbir önemi yoktu. Önemli olan tek şey vatan ve milletti dedi.”

Gençlerin önemini vurgulayan Çelik konuşmasını "Fetönün hainlerini asla unutmayın Bunları unutursanız, bu şehitlerin hakları size helal olmaz" sözleriyle sonlandırdı.

Seminerin ardından kürsüye davet edilen Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen, "16 Nisan'da ülkemizi, istiklalimizi, istikbalimizi garanti altına almak için oy kullanmaya sandığa gideceğiz. 15 Temmuz gecesi bizim için çok önemli. 16 Nisan da çok önemli ve bu hainler ile arkasındaki güçlere kuvvetli cevap vermek için sandıklarda en az %60 "evet" çıkması gerekir ki ülkemiz rahat bir nefes alsın. Biz ümmetin gözbebeği, ümmetin umuduyuz, bizim güçlü olmamız lazım." dedi.

Seminerin ardından öğrencilerimize Diriliş Postası eklerinden "Neden Evet?", Cumhurbaşkanlığı'nın hazırladığı "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi" adlı kitap ile Üsküdar Evet Platformu'nun hazırladığı referandum maddelerini açıklayan "Bizim İçin En iyisi Evet" adlı kitapçık hediye edildi.

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

GİRESUN'A ENGELLİ OKULU YAPILIYOR

Giresun Valisi Hasan Karahan, İlimizde, engelliler özel eğitim okulu yaptırmak isteyen Pirazizli hemşehrimiz Talip Emiroğlu ile yapılacak olan okula ait protokolü imzaladı.

GÜMÜŞHANELİ ÖĞRETMENDEN HABER ALINAMIYOR

16 Haziran 2017 Cuma günü Tunceli Pülümür Vadisinde PKK lı teröristler tarafından aracı kurşunlanıp, yakılan ve kendisi kaçırılan Gümüşhaneli Öğretmen Necmettin Yılmaz’dan haber alınamıyor.

GİRESUN VALİSİ DEĞİŞTİ

Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 20 ilin valisi merkeze alındı, 20 ile yeni vali atandı, 19 il valisi ise yer değiştirdi.

ÇAMOLUK'TA TÜBİTAK FUARI

Çamoluk'ta okuyan Öğrencilerin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamak amacıyla Çamoluk İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

DSİ'  DEN ÇAMOLUK ZİYARETİ

Geçtiğimiz aylarda DSİ 22. Bölge Müdürlüğü görevini devralan Oğuz Kasap, ilçemizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

DR.MURAT DAĞITMAÇ TRT'NİN KONUĞU OLDU

Trt 1’in beğenilerek takip edilen’ Pelin Çift İle Gündem Ötesi’ programının 24 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan bölümünün konukları Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Murat Dağıtmaç ve Dijital Lider Okan Özbay oldu.

YENİCE'DE ŞÜKÜR KURBANI KESİLDİ

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Pınarbaşı şükür kurbanı bu yılda büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Programa Erzincan Valisi Sayın Ali AKTAŞ ve Çamoluk Kaymakamı Sayın Mustafa DEMİR’in yanı sıra çok sayıda Yeniceli ve çevre köylerden misafirler katıldı.