DR.MURAT DAĞITMAÇ TRT'NİN KONUĞU OLDU

26 Mayıs 2017 Cuma 16:49

Trt 1’in beğenilerek takip edilen Pelin Çift İle Gündem Ötesi’ programının bu haftaki konukları Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Murat Dağıtmaç ve Dijital Lider Okan Özbay oldu.

24 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan Programda, Çamoluk Eğitim Vakfının Eski Bursiyerlerinden Dr. Murat Dağıtmaç'ın Okan Özbay ile birlikte yazmış oldukları ‘Dijital Haçlı Seferleri’ isimli kitabı konu alındı. Söz konusu Kitapta, bilinçsiz kullanılan dijital ve sosyal medyanın ülke değerlerine vermiş olduğu zararlar ve meydana gelebilecek tehlikeler ele alınmıştır.

Günümüzde Türk toplumunun internet ve sosyal medya kullanımının çok fazla olduğu gerçeği; bilinçsiz kullanımın yeni neslin İslam ve Türk kültüründen uzaklaştığı gerçeğini doğurmuştur. Dijital dünyayı yönetenlerin ülkemiz üzerinde yaptığı algı operasyonları özellikle genç nesli uyuttuğu ve toplumları istedikleri şekilde yönlendirebildiği konusunun altı çizilmiştir.

Dr. Murat Dağıtmaç: ‘Bundan beş yıl öncesinde bizlerden aylık kazancımızın üç katı değerinde bir cihaz almamız istense ve bu cihaz ile annemizin, babamızın, eşimizin, çocuklarımızın ve arkadaşlarımızın fotoğraflarını hiç çekinmeden insanlar ile paylaşacağımızı, nerelerde neleri yiyip, neleri içtiğimizin bilgisini paylaşacağımızı, hangi zamanda hangi yerlerde ve kimlerle bulunduğumuzun bilgisini paylaşacağımız söylense nasıl bir tepki vereceğimiz belli iken, içinde bulunduğumuz bu zamanda çoğumuzun farkında olmadan tüm bunları yaptığımızı görebiliyoruz’ diyerek teklikeyi ve sıkıntıyı bir örnekle özetlemiştir.

Ayrıca Dağıtmaç, bilinçli olarak kullanılan dijital ortamın genç nesle ve Türk toplumuna büyük faydalar sağlayacağı, başta devlet ve ailelerin denetiminde kullanılan bu mecranın zarardan çok yarar getireceğini belirtmiştir.

Çamoluk Gündem olarak; Hemşehrimiz, Dr. Murat Dağıtmaç’ı çalışmalarından dolayı tebrik eder başarıların devamını dileriz.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu.

BAL FESTİVALİ AÇILIŞI BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediye Başkanlığı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Arıcılar Birliği ve Çamoluk Esnaflar Birliği ortaklığında düzenlenen 26. Çamoluk Bal Festivali, Bayramın 3. Günü yani 23 Ağustos’ta yapılacaktır.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ilk seminerin konuğu, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.