GİRESUNLULAR BEYOĞLU'NDA BULUŞTU

05 Haziran 2017 Pazartesi 12:52

Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen "Şimdi  Giresun Zamanı" programında İki bine yakın Giresunlu hep birlikte iftar yaptı.

Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı,Giresun Federasyonu tarafından " Giresun aynı sofrada buluşuyor" sloganıyla, "Şimdi  Giresun Zamanı" programı düzenlendi. Halıcıoğlu Sahil Yolu'nda düzenlenen programa,  AK Parti  İstanbul  Milletvekili  Hasan Turan,  Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, federasyon başkanları ve Giresunlular katıldı. Programda akşam ezanının okunmasıyla birlikte vatandaşlar hep birlikte oruçlarını açtı. İftarın ardından ilahiler eşliğinde vatandaşlara müzik dinletisi sunuldu.

İftar sonrası söz alan AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, "Rabbim birliğimiz ve beraberliğimizi daim eylesin. Küresel haydutların, sömürgecilerin ve yağmacıların olduğu dünyamız kasıp kavruluyor. Yüzlerce insanımız savaşlarda çeşitli sebeplerle hayatını kaybediyor. Ramazan ikliminde onlarında içinde bulundukları durumu gözden geçirme daha da tevekkül etme ve onunla ilgili çareler üretme imkanımız ve duygu yoğunluğumuz oluşuyor. Ramazanın tüm İslam coğrafyası için kurtuluşa vesile olmasını istiyoruz" dedi.

 

kaynak: İHA

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu.

BAL FESTİVALİ AÇILIŞI BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediye Başkanlığı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Arıcılar Birliği ve Çamoluk Esnaflar Birliği ortaklığında düzenlenen 26. Çamoluk Bal Festivali, Bayramın 3. Günü yani 23 Ağustos’ta yapılacaktır.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ilk seminerin konuğu, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.