ÇAMOLUK'TA 15 TEMMUZ MİLLET ZAFERİ

19 Temmuz 2017 Çarşamba 17:21

İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Törenleri kapsamında ilçe Meydanında "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, İlçemizde 11 Temmuz Salı günü, 15 Temmuz şehidimiz Emrah Sağaz’ın kabrini ziyaret ile başladı ve 11-16 Temmuz tarihlerinde çeşitli etkinliklerle devam etti.

Etkinliklere, 14 Temmuz Cuma günü saat 10.00-11.00 arası Merkez Camide Yaz Kuran Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı ve saat 12.00 da Kur'an-ı Kerim ve Hatm-i Şerif Duası ile devam edildi.

15 Temmuz Cumartesi günkü etkinlik saat 20.30 da Kaymakamlık önünden “Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü” ile başladı.

Yürüyüşe; Kaymakamımız Mustafa Demir, Belediye Başkanı Musa Varıcı, Siyasi Parti temsilcileri, vatandaşlar, ilçe protokolü ve sivil toplum kuruluşları ellerinde Türk Bayrakları ile katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri; Öğretmen Evi alanında kurulan platformda Demokrasi Nöbetinin tutulması, 15 Temmuz gecesini anlatan kamu spotlarının yayınlanması, sinevizyon gösterilerinin ardından Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve Protokol konuşmalarından sonra gece saat 00.13 de  tüm camilerimizde aynı anda okunmaya başlayan salaların ardından tutulan demokrasi nöbetleri pazar günü akşamda devam etti.

 

Çamoluk Kaymakamlığı

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

İŞ MÜFETTİŞİ VEDAT ÜÇTAŞ DÜNYA EVİNE GİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı Mezun kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyor.Çamoluklu mezunlarımızdan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda İş Müfettişi olarak görev alan Vedat Üçtaş dünya evine girdi.

DÜVE ALIMLARINA % 30 HİBE DESTEĞİ MÜRACAATLARI BAŞLADI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 'Milli Tarım Projesi' kapsamında mera hayvancılığı yetiştirici bölgesi olarak belirlenen 30 İl arasında yer alan Giresun ilimizde TÜRKVET'e kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 200 baş etçi ve kombine ırk düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına %30 oranında hibe desteği verilecektir

TARIMA DAYALI YATIRIMLARA %50 HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

"Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2017/22)" 13 Eylül 2017 tarihli ve 30179 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

HAYVANCILIĞA VERİLECEK DESTEKLER

2017 yılı Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği(No:2017/22) 26 Ağustos 2017 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanmıştır.

ÇAMOLUKSPOR LİGE GALİBİYETLE BAŞLADI

Süper Amatör Lig 8. Gurpta mücadele eden Ataşehir Çamolukspor, ligin ilk maçında Başıbüyük Stadında ağırladığı Çayırbaşısporu 5-2 lik skorla yendi.