ÇAMOLUK'TA 15 TEMMUZ MİLLET ZAFERİ

19 Temmuz 2017 Çarşamba 17:21

İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Törenleri kapsamında ilçe Meydanında "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, İlçemizde 11 Temmuz Salı günü, 15 Temmuz şehidimiz Emrah Sağaz’ın kabrini ziyaret ile başladı ve 11-16 Temmuz tarihlerinde çeşitli etkinliklerle devam etti.

Etkinliklere, 14 Temmuz Cuma günü saat 10.00-11.00 arası Merkez Camide Yaz Kuran Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı ve saat 12.00 da Kur'an-ı Kerim ve Hatm-i Şerif Duası ile devam edildi.

15 Temmuz Cumartesi günkü etkinlik saat 20.30 da Kaymakamlık önünden “Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü” ile başladı.

Yürüyüşe; Kaymakamımız Mustafa Demir, Belediye Başkanı Musa Varıcı, Siyasi Parti temsilcileri, vatandaşlar, ilçe protokolü ve sivil toplum kuruluşları ellerinde Türk Bayrakları ile katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri; Öğretmen Evi alanında kurulan platformda Demokrasi Nöbetinin tutulması, 15 Temmuz gecesini anlatan kamu spotlarının yayınlanması, sinevizyon gösterilerinin ardından Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve Protokol konuşmalarından sonra gece saat 00.13 de  tüm camilerimizde aynı anda okunmaya başlayan salaların ardından tutulan demokrasi nöbetleri pazar günü akşamda devam etti.

 

Çamoluk Kaymakamlığı

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

GİRESUN VALİLİĞİ VATANDAŞLARI UYARDI

Valiliğimize intikal eden şifahi şikayet ve duyumlara göre bazı şahısların iş adamlarımızı telefonla arayıp, Valimiz Sayın Harun Sarıfakıoğulları’nın ve Özel Kalem Müdürünün adını da kullanarak......

MERZİFON'DA KORKUNÇ KAZA

Amasya'da meydana gelen otobüs kazasında ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan Ordu-Giresun tarafına giden 52 plakalı yolcu otobüsü, Amasya'nın Merzifon ilçesi Kayadüzü mevkisinde şarampole yuvarlandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk belirlemelere göre hayatını kaybedenlerin ve yaralıların olduğu öğrenildi.

SONUÇ ALICI ADIMLAR ATMAYA DAVET EDİYORUZ

Çamoluk Derneği ve Çamoluk Eğitim Vakfı ortak bir bildiri yayınlayarak yetkilileri "Kudüs’ün yeniden İslâmî kimliğine kavuşturulmasını sağlamaya ve Siyonist rejimin Mescid-i Aksâ’yı yıkma plânlarını engellemek amacıyla sonuç alıcı adımlar atmaya davet etti."

ÇAMOLUK'TA 15 TEMMUZ MİLLET ZAFERİ

İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Törenleri kapsamında ilçe Meydanında "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi.

BİR KAHRAMANLIK HİKAYESİ DAHA

Elinde sigarasıyla darbeci askerlere karşı direnirken çekilen fotoğrafıyla 15 Temmuz'un en çok konuşulanları arasına giren Zafer Kütük, o geceyi anlattı.

HER ÇARŞAMBA VATANDAŞ BULUŞMASI

Giresun Valisi Sn.Harun Sarıfakıoğulları, her hafta Çarşamba günleri mahallelere gitmek suretiyle vatandaşlarla buluşacağını söyleyerek, önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

ŞEHİT ÖĞRETMEN TOPRAĞA VERİLDİ

Okulların kapanmasının ardından 16 Haziran’da baba ocağı Gümüşhane’nin Torul ilçesine gitmek üzere yola çıkan ve Tunceli-Pülümür karayolunda bölücü terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilen Necmettin Yılmaz’ın (23) aracı yakılmış ve kendisinden haber alınamamıştı.