ÇAMOLUK'TA 15 TEMMUZ MİLLET ZAFERİ

19 Temmuz 2017 Çarşamba 17:21

İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Törenleri kapsamında ilçe Meydanında "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, İlçemizde 11 Temmuz Salı günü, 15 Temmuz şehidimiz Emrah Sağaz’ın kabrini ziyaret ile başladı ve 11-16 Temmuz tarihlerinde çeşitli etkinliklerle devam etti.

Etkinliklere, 14 Temmuz Cuma günü saat 10.00-11.00 arası Merkez Camide Yaz Kuran Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı ve saat 12.00 da Kur'an-ı Kerim ve Hatm-i Şerif Duası ile devam edildi.

15 Temmuz Cumartesi günkü etkinlik saat 20.30 da Kaymakamlık önünden “Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü” ile başladı.

Yürüyüşe; Kaymakamımız Mustafa Demir, Belediye Başkanı Musa Varıcı, Siyasi Parti temsilcileri, vatandaşlar, ilçe protokolü ve sivil toplum kuruluşları ellerinde Türk Bayrakları ile katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri; Öğretmen Evi alanında kurulan platformda Demokrasi Nöbetinin tutulması, 15 Temmuz gecesini anlatan kamu spotlarının yayınlanması, sinevizyon gösterilerinin ardından Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve Protokol konuşmalarından sonra gece saat 00.13 de  tüm camilerimizde aynı anda okunmaya başlayan salaların ardından tutulan demokrasi nöbetleri pazar günü akşamda devam etti.

 

Çamoluk Kaymakamlığı

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Çamoluk Eğitim Vakfı ilk seminerini gerçekleştirdi

Çamoluk Eğitim Vakfı 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin ilk seminerini Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen’in katılımıyla, Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği seminer salonunda gerçekleşti.

ÇAMOLUKLU MEZUNUMUZ FATİH TÜRKÖNDER DÜNYA EVİNE GİRDİ

Çamoluklu mezunlarımızdan Ziraat Katılım Bankası'nda yönetici olan Fatih Türkönder dünya evine girdi. Çamoluklu gençleri sadece eğitim hayatında değil mezun olduktan sonra da yalnız bırakmamaya gayret gösteren Çamoluk Eğitim Vakfı ve Çamoluk Dernek Yönetimi, bu bağlamda mevcut mezunlarımızdan Fatih Önder'in düğün merasimine katıldı. Çamoluk Gündem ailesi olarak Fatih Türkönder kardeşimize ve kıymetli hanımefendiye iki cihan saadeti diliyoruz.