ÇAMOLUK'TA 15 TEMMUZ MİLLET ZAFERİ

19 Temmuz 2017 Çarşamba 17:21

İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Törenleri kapsamında ilçe Meydanında "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, İlçemizde 11 Temmuz Salı günü, 15 Temmuz şehidimiz Emrah Sağaz’ın kabrini ziyaret ile başladı ve 11-16 Temmuz tarihlerinde çeşitli etkinliklerle devam etti.

Etkinliklere, 14 Temmuz Cuma günü saat 10.00-11.00 arası Merkez Camide Yaz Kuran Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı ve saat 12.00 da Kur'an-ı Kerim ve Hatm-i Şerif Duası ile devam edildi.

15 Temmuz Cumartesi günkü etkinlik saat 20.30 da Kaymakamlık önünden “Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü” ile başladı.

Yürüyüşe; Kaymakamımız Mustafa Demir, Belediye Başkanı Musa Varıcı, Siyasi Parti temsilcileri, vatandaşlar, ilçe protokolü ve sivil toplum kuruluşları ellerinde Türk Bayrakları ile katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri; Öğretmen Evi alanında kurulan platformda Demokrasi Nöbetinin tutulması, 15 Temmuz gecesini anlatan kamu spotlarının yayınlanması, sinevizyon gösterilerinin ardından Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve Protokol konuşmalarından sonra gece saat 00.13 de  tüm camilerimizde aynı anda okunmaya başlayan salaların ardından tutulan demokrasi nöbetleri pazar günü akşamda devam etti.

 

Çamoluk Kaymakamlığı

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI 2. SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği seminerleri devam ediyor. 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminin ikinci seminer programı vakıf binasında gerçekleştirdi. Alanında uzman kişilerce verilen seminerlerin bu ayki konuğu “Devrim” arabalarıyla alakalı çalışmalarıyla da bilinen Prof. Dr. Muhittin Şimşek oldu.