ÇAMOLUK'TA 15 TEMMUZ MİLLET ZAFERİ

19 Temmuz 2017 Çarşamba 17:21

İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Törenleri kapsamında ilçe Meydanında "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, İlçemizde 11 Temmuz Salı günü, 15 Temmuz şehidimiz Emrah Sağaz’ın kabrini ziyaret ile başladı ve 11-16 Temmuz tarihlerinde çeşitli etkinliklerle devam etti.

Etkinliklere, 14 Temmuz Cuma günü saat 10.00-11.00 arası Merkez Camide Yaz Kuran Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı ve saat 12.00 da Kur'an-ı Kerim ve Hatm-i Şerif Duası ile devam edildi.

15 Temmuz Cumartesi günkü etkinlik saat 20.30 da Kaymakamlık önünden “Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü” ile başladı.

Yürüyüşe; Kaymakamımız Mustafa Demir, Belediye Başkanı Musa Varıcı, Siyasi Parti temsilcileri, vatandaşlar, ilçe protokolü ve sivil toplum kuruluşları ellerinde Türk Bayrakları ile katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri; Öğretmen Evi alanında kurulan platformda Demokrasi Nöbetinin tutulması, 15 Temmuz gecesini anlatan kamu spotlarının yayınlanması, sinevizyon gösterilerinin ardından Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve Protokol konuşmalarından sonra gece saat 00.13 de  tüm camilerimizde aynı anda okunmaya başlayan salaların ardından tutulan demokrasi nöbetleri pazar günü akşamda devam etti.

 

Çamoluk Kaymakamlığı

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili genel seçimleri için, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

TEŞEKKÜRLER ATAŞEHİR ÇAMOLUKSPOR

Klasman Gurubu son maçında Küçükyalı Yelkenspora Mağlup olarak doğrudan BAL ligine yükselme şansını kaybeden Ataşehir Çamolukspor, BAL ligi için Play off oynamaya hak kazanmıştı.