SONUÇ ALICI ADIMLAR ATMAYA DAVET EDİYORUZ

05 Ağustos 2017 Cumartesi 11:46
Çamoluk Derneği ve Çamoluk Eğitim Vakfı ortak bir bildiri yayınlayarak yetkilileri "Kudüs’ün yeniden İslâmî kimliğine kavuşturulmasını sağlamaya ve Siyonist rejimin Mescid-i Aksâ’yı yıkma plânlarını engellemek amacıyla sonuç alıcı adımlar atmaya davet etti."
Yayınlanan Bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Bismillahirrahmanirrahim, 

Bu yazı Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılara ve günlerdir Mescid-i Aksa’da yaşanan olaylara tepki olarak Çamoluk Derneği ve Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından ortak kaleme alınmıştır.

Kudüs kaygılarımız artıyor. Gün yok ki Mescid-i Aksa’ya yönelik yeni bir saldırı ile sarsılmayalım. Filistinli Müslümanları en temel insani hak olan ibadet özgürlüğünden mahrum bırakan terör devleti gayri meşru güç İsrail yine  Son aylarda onlarca Filistinli kardeşimizi şehit etti; binlerce yaralı ve bir o kadar da tutuklu var. Kırk yaşın altındaki Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girişi engelleniyor. Bununla yetinmeyip Mescid-i Aksa'ya elektronik dedektörler yerleştiriyorlar.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, yaşanan bu olaylar ne ilk ne de sondur. İsrail, Mescid-i Aksa’yı zamansal ve mekansak olarak bölme yolunda hızla ve kararlılıklar devam etmektedir. Yaşanan son olaylar bile durumun aciliyetini ve bu durum karşısında ümmetin acziyetini ve sessizliği gözler önüne sermektedir.

Mescid-i Aksa; ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz, üçüncü haremimiz olması sebebiyle asla taviz veremeyeceğimiz kutsallarımızdandır. Mescid-i Aksa’ya yapılan her türlü gayr-i ahlaki, gayr-i insani, gayr-i hukuki girişim, bütün İslam alemine yapılmış sayılır. Kudüs ve Mescid-i Aksa ümmetin mesuliyetindedir ve bu sorumluluk bir avuç Kudüslü Müslumana bırakılamaz.

Kudüslüler üzerindeki işkence ve zulüm yapan katil devlet İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz. Kudüs’ün özgürlüğü için hep birlikte harekete geçmeye, konuyu Türkiye ve dünya gündemine taşımaya, Kudüs’ün yeniden İslâmî kimliğine kavuşturulmasını sağlamaya ve Siyonist rejimin Mescid-i Aksâ’yı yıkma plânlarını engellemek amacıyla sonuç alıcı adımlar atmaya davet ediyoruz."

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Çamoluk Eğitim Vakfı ilk seminerini gerçekleştirdi

Çamoluk Eğitim Vakfı 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin ilk seminerini Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen’in katılımıyla, Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği seminer salonunda gerçekleşti.

ÇAMOLUKLU MEZUNUMUZ FATİH TÜRKÖNDER DÜNYA EVİNE GİRDİ

Çamoluklu mezunlarımızdan Ziraat Katılım Bankası'nda yönetici olan Fatih Türkönder dünya evine girdi. Çamoluklu gençleri sadece eğitim hayatında değil mezun olduktan sonra da yalnız bırakmamaya gayret gösteren Çamoluk Eğitim Vakfı ve Çamoluk Dernek Yönetimi, bu bağlamda mevcut mezunlarımızdan Fatih Önder'in düğün merasimine katıldı. Çamoluk Gündem ailesi olarak Fatih Türkönder kardeşimize ve kıymetli hanımefendiye iki cihan saadeti diliyoruz.