SONUÇ ALICI ADIMLAR ATMAYA DAVET EDİYORUZ

05 Ağustos 2017 Cumartesi 11:46
Çamoluk Derneği ve Çamoluk Eğitim Vakfı ortak bir bildiri yayınlayarak yetkilileri "Kudüs’ün yeniden İslâmî kimliğine kavuşturulmasını sağlamaya ve Siyonist rejimin Mescid-i Aksâ’yı yıkma plânlarını engellemek amacıyla sonuç alıcı adımlar atmaya davet etti."
Yayınlanan Bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Bismillahirrahmanirrahim, 

Bu yazı Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılara ve günlerdir Mescid-i Aksa’da yaşanan olaylara tepki olarak Çamoluk Derneği ve Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından ortak kaleme alınmıştır.

Kudüs kaygılarımız artıyor. Gün yok ki Mescid-i Aksa’ya yönelik yeni bir saldırı ile sarsılmayalım. Filistinli Müslümanları en temel insani hak olan ibadet özgürlüğünden mahrum bırakan terör devleti gayri meşru güç İsrail yine  Son aylarda onlarca Filistinli kardeşimizi şehit etti; binlerce yaralı ve bir o kadar da tutuklu var. Kırk yaşın altındaki Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girişi engelleniyor. Bununla yetinmeyip Mescid-i Aksa'ya elektronik dedektörler yerleştiriyorlar.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, yaşanan bu olaylar ne ilk ne de sondur. İsrail, Mescid-i Aksa’yı zamansal ve mekansak olarak bölme yolunda hızla ve kararlılıklar devam etmektedir. Yaşanan son olaylar bile durumun aciliyetini ve bu durum karşısında ümmetin acziyetini ve sessizliği gözler önüne sermektedir.

Mescid-i Aksa; ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz, üçüncü haremimiz olması sebebiyle asla taviz veremeyeceğimiz kutsallarımızdandır. Mescid-i Aksa’ya yapılan her türlü gayr-i ahlaki, gayr-i insani, gayr-i hukuki girişim, bütün İslam alemine yapılmış sayılır. Kudüs ve Mescid-i Aksa ümmetin mesuliyetindedir ve bu sorumluluk bir avuç Kudüslü Müslumana bırakılamaz.

Kudüslüler üzerindeki işkence ve zulüm yapan katil devlet İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz. Kudüs’ün özgürlüğü için hep birlikte harekete geçmeye, konuyu Türkiye ve dünya gündemine taşımaya, Kudüs’ün yeniden İslâmî kimliğine kavuşturulmasını sağlamaya ve Siyonist rejimin Mescid-i Aksâ’yı yıkma plânlarını engellemek amacıyla sonuç alıcı adımlar atmaya davet ediyoruz."

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

İŞ MÜFETTİŞİ VEDAT ÜÇTAŞ DÜNYA EVİNE GİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı Mezun kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyor.Çamoluklu mezunlarımızdan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda İş Müfettişi olarak görev alan Vedat Üçtaş dünya evine girdi.

DÜVE ALIMLARINA % 30 HİBE DESTEĞİ MÜRACAATLARI BAŞLADI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 'Milli Tarım Projesi' kapsamında mera hayvancılığı yetiştirici bölgesi olarak belirlenen 30 İl arasında yer alan Giresun ilimizde TÜRKVET'e kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 200 baş etçi ve kombine ırk düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına %30 oranında hibe desteği verilecektir

TARIMA DAYALI YATIRIMLARA %50 HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

"Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2017/22)" 13 Eylül 2017 tarihli ve 30179 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

HAYVANCILIĞA VERİLECEK DESTEKLER

2017 yılı Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği(No:2017/22) 26 Ağustos 2017 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanmıştır.

ÇAMOLUKSPOR LİGE GALİBİYETLE BAŞLADI

Süper Amatör Lig 8. Gurpta mücadele eden Ataşehir Çamolukspor, ligin ilk maçında Başıbüyük Stadında ağırladığı Çayırbaşısporu 5-2 lik skorla yendi.