SONUÇ ALICI ADIMLAR ATMAYA DAVET EDİYORUZ

05 Ağustos 2017 Cumartesi 11:46
Çamoluk Derneği ve Çamoluk Eğitim Vakfı ortak bir bildiri yayınlayarak yetkilileri "Kudüs’ün yeniden İslâmî kimliğine kavuşturulmasını sağlamaya ve Siyonist rejimin Mescid-i Aksâ’yı yıkma plânlarını engellemek amacıyla sonuç alıcı adımlar atmaya davet etti."
Yayınlanan Bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Bismillahirrahmanirrahim, 

Bu yazı Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılara ve günlerdir Mescid-i Aksa’da yaşanan olaylara tepki olarak Çamoluk Derneği ve Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından ortak kaleme alınmıştır.

Kudüs kaygılarımız artıyor. Gün yok ki Mescid-i Aksa’ya yönelik yeni bir saldırı ile sarsılmayalım. Filistinli Müslümanları en temel insani hak olan ibadet özgürlüğünden mahrum bırakan terör devleti gayri meşru güç İsrail yine  Son aylarda onlarca Filistinli kardeşimizi şehit etti; binlerce yaralı ve bir o kadar da tutuklu var. Kırk yaşın altındaki Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girişi engelleniyor. Bununla yetinmeyip Mescid-i Aksa'ya elektronik dedektörler yerleştiriyorlar.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, yaşanan bu olaylar ne ilk ne de sondur. İsrail, Mescid-i Aksa’yı zamansal ve mekansak olarak bölme yolunda hızla ve kararlılıklar devam etmektedir. Yaşanan son olaylar bile durumun aciliyetini ve bu durum karşısında ümmetin acziyetini ve sessizliği gözler önüne sermektedir.

Mescid-i Aksa; ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz, üçüncü haremimiz olması sebebiyle asla taviz veremeyeceğimiz kutsallarımızdandır. Mescid-i Aksa’ya yapılan her türlü gayr-i ahlaki, gayr-i insani, gayr-i hukuki girişim, bütün İslam alemine yapılmış sayılır. Kudüs ve Mescid-i Aksa ümmetin mesuliyetindedir ve bu sorumluluk bir avuç Kudüslü Müslumana bırakılamaz.

Kudüslüler üzerindeki işkence ve zulüm yapan katil devlet İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz. Kudüs’ün özgürlüğü için hep birlikte harekete geçmeye, konuyu Türkiye ve dünya gündemine taşımaya, Kudüs’ün yeniden İslâmî kimliğine kavuşturulmasını sağlamaya ve Siyonist rejimin Mescid-i Aksâ’yı yıkma plânlarını engellemek amacıyla sonuç alıcı adımlar atmaya davet ediyoruz."

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

GİRESUN VALİLİĞİ VATANDAŞLARI UYARDI

Valiliğimize intikal eden şifahi şikayet ve duyumlara göre bazı şahısların iş adamlarımızı telefonla arayıp, Valimiz Sayın Harun Sarıfakıoğulları’nın ve Özel Kalem Müdürünün adını da kullanarak......

MERZİFON'DA KORKUNÇ KAZA

Amasya'da meydana gelen otobüs kazasında ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan Ordu-Giresun tarafına giden 52 plakalı yolcu otobüsü, Amasya'nın Merzifon ilçesi Kayadüzü mevkisinde şarampole yuvarlandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk belirlemelere göre hayatını kaybedenlerin ve yaralıların olduğu öğrenildi.

SONUÇ ALICI ADIMLAR ATMAYA DAVET EDİYORUZ

Çamoluk Derneği ve Çamoluk Eğitim Vakfı ortak bir bildiri yayınlayarak yetkilileri "Kudüs’ün yeniden İslâmî kimliğine kavuşturulmasını sağlamaya ve Siyonist rejimin Mescid-i Aksâ’yı yıkma plânlarını engellemek amacıyla sonuç alıcı adımlar atmaya davet etti."

ÇAMOLUK'TA 15 TEMMUZ MİLLET ZAFERİ

İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Törenleri kapsamında ilçe Meydanında "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi.

BİR KAHRAMANLIK HİKAYESİ DAHA

Elinde sigarasıyla darbeci askerlere karşı direnirken çekilen fotoğrafıyla 15 Temmuz'un en çok konuşulanları arasına giren Zafer Kütük, o geceyi anlattı.

HER ÇARŞAMBA VATANDAŞ BULUŞMASI

Giresun Valisi Sn.Harun Sarıfakıoğulları, her hafta Çarşamba günleri mahallelere gitmek suretiyle vatandaşlarla buluşacağını söyleyerek, önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

ŞEHİT ÖĞRETMEN TOPRAĞA VERİLDİ

Okulların kapanmasının ardından 16 Haziran’da baba ocağı Gümüşhane’nin Torul ilçesine gitmek üzere yola çıkan ve Tunceli-Pülümür karayolunda bölücü terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilen Necmettin Yılmaz’ın (23) aracı yakılmış ve kendisinden haber alınamamıştı.