MURAT ZADELEROĞLU SİNOP TÜRKELİ KAYMAKAMI OLDU

21 Ağustos 2017 Pazartesi 17:23
Çamoluk’ta görev yaparken vatandaşlarımızın takdirini kazan Adıyaman Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi ile Sinop’un Türkeli İlçesi Kaymakamlığı’na atandı.

 

Haber yerel basında yankı uyandırdı. Türkeli’den yayın yapan www.turkelihaber.com atamayı ‘’Türkeli Kaymakamlığı’na flaş atama’’ başlığı ile duyurdu.

 

Kaymakamlık geçmişinde aldığı taltif ve başarıları ile dikkat çeken Zadeleroğlu’nun özellikle terörle anılan bölgelerde yaptığı hizmetler ve halkla kurduğu ılımlı diyaloglar neticesinde Devlet-Millet kaynaşmasına katkıda bulunduğu biliniyor.

 

Bugüne kadar görev yaptığı bölgelerde başarılı hizmetler veren Kaymakam Zadeleroğlu’nun yeni görev yeri olan Türkeli’de de çok başarılı olması bekleniyor.

 

Çamoluk’tan ayrıldıktan sonra ilçemiz ile gönül bağını hiç koparmayan ve sık sık hemşehrilerimiz ile bir araya gelen Murat Zadeleroğlu’na yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

 

 

 

 

 

Murat Zadeleroğlu...

Trabzon'un Dernekpazarı İlçesi Akköse köyü nüfusuna kayıtlı olan Murat ZADELEROĞLU, 1980'de Bursa'da doğdu. 1995 yılında Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulundan, 1998 yılında Bursa Cumhuriyet Lisesinden, 2003 yılında ise Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olan Murat ZADELEROĞLU, 2006 yılında 93.dönem Samsun Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

Giresun'da teftiş stajını, Tokat'ın Erbaa İlçesinde kaymakam refikliği stajını tamamlayan ZADELEROĞLU, Samsun'un Yakakent İlçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

Manchester Üniversitesinde 1 yıl süre ile İngilizce ve kamu yönetimi eğitimi alan Murat ZADELEROĞLU, 6 Ekim-14 Kasım 2008 tarihleri arasında Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde 40. dönem Kamu Diplomasisi Kursuna katıldı. 17 Kasım 2008-26 Şubat 2009 tarihleri arasında düzenlenen 93. Dönem Kaymakamlık Kursundan mezun oldu.

Giresun Çamoluk, Ağrı Taşlıçay, Ağrı Eleşkirt ve Adıyaman Gölbaşı İlçelerinde kaymakamlık görevinde bulundu. Taşlıçay İlçesindeki görevi sırasında Kaymakam Murat ZADELEROĞLU'na Fahri Hemşerilik Beratı verildi.

20 Ağustos 20017 tarihinde Sinop Türkeli Kaymakamı olarak atandı.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

ÇAMOLUKLU MEZUNUMUZ FATİH TÜRKÖNDER DÜNYA EVİNE GİRDİ

Çamoluklu mezunlarımızdan Ziraat Katılım Bankası'nda yönetici olan Fatih Türkönder dünya evine girdi. Çamoluklu gençleri sadece eğitim hayatında değil mezun olduktan sonra da yalnız bırakmamaya gayret gösteren Çamoluk Eğitim Vakfı ve Çamoluk Dernek Yönetimi, bu bağlamda mevcut mezunlarımızdan Fatih Önder'in düğün merasimine katıldı. Çamoluk Gündem ailesi olarak Fatih Türkönder kardeşimize ve kıymetli hanımefendiye iki cihan saadeti diliyoruz.

İŞ MÜFETTİŞİ VEDAT ÜÇTAŞ DÜNYA EVİNE GİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı Mezun kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyor.Çamoluklu mezunlarımızdan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda İş Müfettişi olarak görev alan Vedat Üçtaş dünya evine girdi.