MURAT ZADELEROĞLU SİNOP TÜRKELİ KAYMAKAMI OLDU

21 Ağustos 2017 Pazartesi 17:23
Çamoluk’ta görev yaparken vatandaşlarımızın takdirini kazan Adıyaman Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi ile Sinop’un Türkeli İlçesi Kaymakamlığı’na atandı.

 

Haber yerel basında yankı uyandırdı. Türkeli’den yayın yapan www.turkelihaber.com atamayı ‘’Türkeli Kaymakamlığı’na flaş atama’’ başlığı ile duyurdu.

 

Kaymakamlık geçmişinde aldığı taltif ve başarıları ile dikkat çeken Zadeleroğlu’nun özellikle terörle anılan bölgelerde yaptığı hizmetler ve halkla kurduğu ılımlı diyaloglar neticesinde Devlet-Millet kaynaşmasına katkıda bulunduğu biliniyor.

 

Bugüne kadar görev yaptığı bölgelerde başarılı hizmetler veren Kaymakam Zadeleroğlu’nun yeni görev yeri olan Türkeli’de de çok başarılı olması bekleniyor.

 

Çamoluk’tan ayrıldıktan sonra ilçemiz ile gönül bağını hiç koparmayan ve sık sık hemşehrilerimiz ile bir araya gelen Murat Zadeleroğlu’na yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

 

 

 

 

 

Murat Zadeleroğlu...

Trabzon'un Dernekpazarı İlçesi Akköse köyü nüfusuna kayıtlı olan Murat ZADELEROĞLU, 1980'de Bursa'da doğdu. 1995 yılında Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulundan, 1998 yılında Bursa Cumhuriyet Lisesinden, 2003 yılında ise Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olan Murat ZADELEROĞLU, 2006 yılında 93.dönem Samsun Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

Giresun'da teftiş stajını, Tokat'ın Erbaa İlçesinde kaymakam refikliği stajını tamamlayan ZADELEROĞLU, Samsun'un Yakakent İlçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

Manchester Üniversitesinde 1 yıl süre ile İngilizce ve kamu yönetimi eğitimi alan Murat ZADELEROĞLU, 6 Ekim-14 Kasım 2008 tarihleri arasında Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde 40. dönem Kamu Diplomasisi Kursuna katıldı. 17 Kasım 2008-26 Şubat 2009 tarihleri arasında düzenlenen 93. Dönem Kaymakamlık Kursundan mezun oldu.

Giresun Çamoluk, Ağrı Taşlıçay, Ağrı Eleşkirt ve Adıyaman Gölbaşı İlçelerinde kaymakamlık görevinde bulundu. Taşlıçay İlçesindeki görevi sırasında Kaymakam Murat ZADELEROĞLU'na Fahri Hemşerilik Beratı verildi.

20 Ağustos 20017 tarihinde Sinop Türkeli Kaymakamı olarak atandı.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

DÜVE ALIMLARINA % 30 HİBE DESTEĞİ MÜRACAATLARI BAŞLADI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 'Milli Tarım Projesi' kapsamında mera hayvancılığı yetiştirici bölgesi olarak belirlenen 30 İl arasında yer alan Giresun ilimizde TÜRKVET'e kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 200 baş etçi ve kombine ırk düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına %30 oranında hibe desteği verilecektir

TARIMA DAYALI YATIRIMLARA %50 HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

"Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2017/22)" 13 Eylül 2017 tarihli ve 30179 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

HAYVANCILIĞA VERİLECEK DESTEKLER

2017 yılı Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği(No:2017/22) 26 Ağustos 2017 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanmıştır.

ÇAMOLUKSPOR LİGE GALİBİYETLE BAŞLADI

Süper Amatör Lig 8. Gurpta mücadele eden Ataşehir Çamolukspor, ligin ilk maçında Başıbüyük Stadında ağırladığı Çayırbaşısporu 5-2 lik skorla yendi.

BURS BAŞVURULARI BAŞLIYOR

Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından yapılan duyuruda, 2017-2018 Eğitim Yılı burs başvurularının başladığı belirtilmiştir. 2017 -2018 Eğitim Öğretim Yılı Burs başvuruları 1.09.2017 – 30.09.2017 tarihleri arasında Çamoluk Eğitim Vakfı’nın web sitesinden yapılabilecektir.