Çamoluk Eğitim Vakfı ilk seminerini gerçekleştirdi

27 Kasım 2017 Pazartesi 11:45

Çamoluk Eğitim Vakfı 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin ilk seminerini Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen’in katılımıyla, Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği seminer salonunda gerçekleşti.

Sunuculuğunu Hakan Hayırcı’nın yaptığı programda öğrencilerimizin düzenlenen seminerlere katılımlarının, akademik ortalamalarının ve dağıtılan kitapları okumalarının önemsendiğini ve dikkate alındığını belirtti.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen ilk seminer Çamoluk Dernek Başkanı ve Çamoluk Eğitim Vakfı Başkanvekili Hacı Canik’in konuşmalarıyla başladı. Burs alacak öğrencilerin seçiminde çok zorlandıklarını ifade eden Canik, “Yaklaşık 1000 civarı başvuru oldu. Bunları maalesef ki 300’e indirmek zorunda kaldık. Gönül ister ki her Çamoluklu gence vermek isteriz.” şeklinde konuştu. Burs noktasında Çamoluk’un diğer ilçelere örnek olduğunu belirten Canik, “Biz bursiyerlerin hesabına parayı yatırıp, hiç yüz yüze gelmek istemeyebilirdik. Bu bizim için kolay olandır zaten. Ama biz böyle olsun istemiyoruz. Öğrencilerle birebir temas halinde olmayı daha doğru buluyoruz” dedi.

Hacı Canik’in gençlere verdiği tavsiyelerin ardından kürsüyü Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen devraldı. Ekmen gençlerle hayat tecrübelerini paylaşırken aynı zamanda okumanın, öğrenmenin öneminden bahsetti. Gençlerin her daim birer hedefi olmasından söz eden Ekmen “Bu devirde artık üniversite diploması kariyer için yeterli değil. Diğerlerinden farklı olmalısınız. Diğer gençlerden sizi ayıran bir şeyler olmalı. Bu dil olabilir, başka bir şey olabilir. Ayrıca spesifik bir hedefiniz olmalı. Kariyer planından bahsetmiyorum bunu söylerken. Ülkemiz faydası dokunacak, katma değer sağlayacak bir hedef” şeklinde konuştu. Gençlerle interaktif bir şekilde geçen seminer samimi bir havada sürdü.

Seminerin ardından öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim ve Meali dağıtıldı.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu.

BAL FESTİVALİ AÇILIŞI BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediye Başkanlığı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Arıcılar Birliği ve Çamoluk Esnaflar Birliği ortaklığında düzenlenen 26. Çamoluk Bal Festivali, Bayramın 3. Günü yani 23 Ağustos’ta yapılacaktır.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ilk seminerin konuğu, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.