Çamoluk Eğitim Vakfı ilk seminerini gerçekleştirdi

27 Kasım 2017 Pazartesi 11:45

Çamoluk Eğitim Vakfı 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin ilk seminerini Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen’in katılımıyla, Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği seminer salonunda gerçekleşti.

Sunuculuğunu Hakan Hayırcı’nın yaptığı programda öğrencilerimizin düzenlenen seminerlere katılımlarının, akademik ortalamalarının ve dağıtılan kitapları okumalarının önemsendiğini ve dikkate alındığını belirtti.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen ilk seminer Çamoluk Dernek Başkanı ve Çamoluk Eğitim Vakfı Başkanvekili Hacı Canik’in konuşmalarıyla başladı. Burs alacak öğrencilerin seçiminde çok zorlandıklarını ifade eden Canik, “Yaklaşık 1000 civarı başvuru oldu. Bunları maalesef ki 300’e indirmek zorunda kaldık. Gönül ister ki her Çamoluklu gence vermek isteriz.” şeklinde konuştu. Burs noktasında Çamoluk’un diğer ilçelere örnek olduğunu belirten Canik, “Biz bursiyerlerin hesabına parayı yatırıp, hiç yüz yüze gelmek istemeyebilirdik. Bu bizim için kolay olandır zaten. Ama biz böyle olsun istemiyoruz. Öğrencilerle birebir temas halinde olmayı daha doğru buluyoruz” dedi.

Hacı Canik’in gençlere verdiği tavsiyelerin ardından kürsüyü Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen devraldı. Ekmen gençlerle hayat tecrübelerini paylaşırken aynı zamanda okumanın, öğrenmenin öneminden bahsetti. Gençlerin her daim birer hedefi olmasından söz eden Ekmen “Bu devirde artık üniversite diploması kariyer için yeterli değil. Diğerlerinden farklı olmalısınız. Diğer gençlerden sizi ayıran bir şeyler olmalı. Bu dil olabilir, başka bir şey olabilir. Ayrıca spesifik bir hedefiniz olmalı. Kariyer planından bahsetmiyorum bunu söylerken. Ülkemiz faydası dokunacak, katma değer sağlayacak bir hedef” şeklinde konuştu. Gençlerle interaktif bir şekilde geçen seminer samimi bir havada sürdü.

Seminerin ardından öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim ve Meali dağıtıldı.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili genel seçimleri için, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

TEŞEKKÜRLER ATAŞEHİR ÇAMOLUKSPOR

Klasman Gurubu son maçında Küçükyalı Yelkenspora Mağlup olarak doğrudan BAL ligine yükselme şansını kaybeden Ataşehir Çamolukspor, BAL ligi için Play off oynamaya hak kazanmıştı.

EĞİTİMCİ-YAZAR SERKAN EKMEN ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI’NIN SEMİNER KONUĞU OLDU

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerler aracılığıyla bursiyer öğrencileri bir araya getiriyor. Bu kapsamda Nisan ayında yine öğrencilerle buluşma gerçekleştiren Çamoluk Eğitim Vakfı "Hedef Belirleme ve Motivasyon" isimli bir seminere imza attı. Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen'in katılımıyla gerçekleşen interaktif program öğrencilerden de büyük ilgi topladı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI BOLU'DA KAMP PROGRAMI DÜZENLEDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından Bursiyer öğrenciler ve mezunlar için Bolu’da Kamp programı düzenlendi. Çamoluk’un Gençlerini bir araya getiren programa, Bursiyer öğrenciler ve mezunların yanı sıra Vakıf Mütevelli Heyeti, Yönetim kurulu üyeleri ile Çamoluk Derneği Üyeleri de katılım sağlayarak öğrenciler ile vakit geçirdiler. Programa katılanlar arasında Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen, Vakıf Yönetim kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı ile Çamoluk Eğitim Vakfı ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’ nın Mart ayı seminer konuğu Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.