RECAİ AKYEL ÇAMOLUK’U UNUTMUYOR

08 Aralık 2017 Cuma 11:17

 

Anayasa Mahkemesi Üyesi Doç. Dr. Recai Akyel, Köy Karar Defterleri adı ile bir kitap yayımladı. Türk İdari Araştırmalar Vakfı yayını olan kitapta, köy ihtiyar heyetlerinin ve köy muhtarlarının ilginç konularda verdikleri kararlar özetleniyor.

Recai Akyel, Kaymakam ve Vali olarak görev yaptığı il ve ilçelerden derlediği köy muhtar kararları arasında Çamoluk ilçemize de yer vermiş. Kitapta; Sarpkaya, Yeniköy, Bayır, Dulundas, Karadikmen, Kaledere, Ozan, Taşdemir, Usluca, Kurukol, Köroğlu, Gürçalı, Kutluca Köylerimizin köy ihtiyar heyetleri kararları örneklendirilmiş.

Kitabın önsözünü ‘’muhtar bile olamaz’’ denilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı, Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yazmış.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan tüm muhtar buluşmalarında Doç. Dr. Recai Akyel’in Köy Karar Defterleri isimli kitabını muhtarlara hediye ediyor.

Çamoluk ve Çamoluklularla gönül bağı olan ve başarıları ile onur duyduğumuz Sayın Recai Akyel’i üstlendiği önemli görevler nedeni ile tebrik ediyor, Köy Karar Defterleri isimli kitabının hayırlı olmasını diliyoruz.

www.camolukgundem.com

 

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI BOLU'DA KAMP PROGRAMI DÜZENLEDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından Bursiyer öğrenciler ve mezunlar için Bolu’da Kamp programı düzenlendi. Çamoluk’un Gençlerini bir araya getiren programa, Bursiyer öğrenciler ve mezunların yanı sıra Vakıf Mütevelli Heyeti, Yönetim kurulu üyeleri ile Çamoluk Derneği Üyeleri de katılım sağlayarak öğrenciler ile vakit geçirdiler. Programa katılanlar arasında Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen, Vakıf Yönetim kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı ile Çamoluk Eğitim Vakfı ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’ nın Mart ayı seminer konuğu Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.