RECAİ AKYEL ÇAMOLUK’U UNUTMUYOR

08 Aralık 2017 Cuma 11:17

 

Anayasa Mahkemesi Üyesi Doç. Dr. Recai Akyel, Köy Karar Defterleri adı ile bir kitap yayımladı. Türk İdari Araştırmalar Vakfı yayını olan kitapta, köy ihtiyar heyetlerinin ve köy muhtarlarının ilginç konularda verdikleri kararlar özetleniyor.

Recai Akyel, Kaymakam ve Vali olarak görev yaptığı il ve ilçelerden derlediği köy muhtar kararları arasında Çamoluk ilçemize de yer vermiş. Kitapta; Sarpkaya, Yeniköy, Bayır, Dulundas, Karadikmen, Kaledere, Ozan, Taşdemir, Usluca, Kurukol, Köroğlu, Gürçalı, Kutluca Köylerimizin köy ihtiyar heyetleri kararları örneklendirilmiş.

Kitabın önsözünü ‘’muhtar bile olamaz’’ denilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı, Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yazmış.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan tüm muhtar buluşmalarında Doç. Dr. Recai Akyel’in Köy Karar Defterleri isimli kitabını muhtarlara hediye ediyor.

Çamoluk ve Çamoluklularla gönül bağı olan ve başarıları ile onur duyduğumuz Sayın Recai Akyel’i üstlendiği önemli görevler nedeni ile tebrik ediyor, Köy Karar Defterleri isimli kitabının hayırlı olmasını diliyoruz.

www.camolukgundem.com

 

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili genel seçimleri için, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

TEŞEKKÜRLER ATAŞEHİR ÇAMOLUKSPOR

Klasman Gurubu son maçında Küçükyalı Yelkenspora Mağlup olarak doğrudan BAL ligine yükselme şansını kaybeden Ataşehir Çamolukspor, BAL ligi için Play off oynamaya hak kazanmıştı.