ÖZEL HABERİMİZ: ARTIK KONUT YAPMAYACAĞIZ

24 Ocak 2018 Çarşamba 19:51

Son dönemlerde Çamoluk'a bağlı köylerde yaşanan konut sıkıntısı sebebi ile www.camolukgundem.com olarak Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile görüştük.

Özellikle köy muhtarlarından aldığımız geri dönüşler sebebi ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeyi, Türkiye'nin muhtelif bölgelerinde projelerle ilgi bilgilendirme toplantıları yapan TOKİ Proje Uzmanı Murat Sırt ile yaptık.

Murat Sırt yaptığı açıklamada; muhtarlıklarca, şahıslarca, dernekler vasıtası ile veya kooperatiflerin başvurusu üzerine sosyal konut yapımının olmayacağını söyledi.

İlçe ve köy gibi yerleşim yerlerinde yapılacak olan ve TARIMKÖY Projeleri olarak adlandırılan konutlar için mutlaka Kaymakamlık ve Belediye işbirliği arandığını belirten SIRT, maliyetlerin aşırı yükselmesi sebebi ile bu uygulamayı da yürürlükten kaldırdıklarını açıkladı.

Dolayısı ile  TALEP ÖRGÜTLENMESİ yolu ile sosyal konut yapımının gerçekleşmeyeceği kesinleşmiş oldu.

Haber: Fatih AYDIN
PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İKİ MİLYON YOLCU KULLANDI

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI 2. SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği seminerleri devam ediyor. 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminin ikinci seminer programı vakıf binasında gerçekleştirdi. Alanında uzman kişilerce verilen seminerlerin bu ayki konuğu “Devrim” arabalarıyla alakalı çalışmalarıyla da bilinen Prof. Dr. Muhittin Şimşek oldu.