ÇAMOLUKLU MUHTARLAR OPERASYON BÖLGESİNDE

14 Şubat 2018 Çarşamba 11:48

 

ÇAMOLUKLU MUHTARLAR ORDUMUZUN AFRİN’DE SÜRDÜRDÜĞÜ ZEYTİN DALI HAREKATINA DESTEK AMACI İLE OPERASYON BÖLGESİNE GİTTİ.

Seyahati Çamoluk Muhtarlar Derneği Başkanı Rıdvan ALKAN yazdı:

Kilis ve Hatay Reyhanlı’da askerlerimize moral ziyareti öncesi Çamoluk Merkez Camii’nde Kur’ân ve Mevlîd programı yapıldı dualar yapıldı ve daha sonra bir grup muhtarımız 9 şubat 2018 cuma günü akşam saat 20.30 da yola çıkıldı muhtarlarımız esnaflarımız belediye başkanı Ak parti ilçe başkanı sivil vatandaslarin genclerin ve benim bulunduğum grup ile  Kilis’e gittik Şebinkarahisarlı şehit olan askerimizin bulunduğu bölgeye gittik oradaki görev yapan askerlerimizi ziyaret ettik daha sonra şehit jandarma astsubay Mehmet Deveci kışlasını ziyaret ettik öğrencilerimizin asker abilerine yazdıkları mektupları teslim ettik.

Daha sonra polateli ilçesindeki askeri birliği ziyaret ettik biz ordayken polateli kaymakamımız ziyaretimize geldi daha sonra KİLİS devlet hastanesinde yatan yaralı askerlerimizi ziyaret ettik ve ÇAMOLUK geri dönüş  yoluna koyunduk verimli bir ziyaret oldu yolda gelirken hamza kardeşimizin şehadet haberini aldık Allahım MEHMETÇİĞİMİZİ korusun vatanımıza göz diken dahili ve harici bedbahları KAHHAR ismi ile kahrı perişan eylesin insaâllah.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili genel seçimleri için, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

TEŞEKKÜRLER ATAŞEHİR ÇAMOLUKSPOR

Klasman Gurubu son maçında Küçükyalı Yelkenspora Mağlup olarak doğrudan BAL ligine yükselme şansını kaybeden Ataşehir Çamolukspor, BAL ligi için Play off oynamaya hak kazanmıştı.