ÇAMOLUKLU MUHTARLAR OPERASYON BÖLGESİNDE

14 Şubat 2018 Çarşamba 11:48

 

ÇAMOLUKLU MUHTARLAR ORDUMUZUN AFRİN’DE SÜRDÜRDÜĞÜ ZEYTİN DALI HAREKATINA DESTEK AMACI İLE OPERASYON BÖLGESİNE GİTTİ.

Seyahati Çamoluk Muhtarlar Derneği Başkanı Rıdvan ALKAN yazdı:

Kilis ve Hatay Reyhanlı’da askerlerimize moral ziyareti öncesi Çamoluk Merkez Camii’nde Kur’ân ve Mevlîd programı yapıldı dualar yapıldı ve daha sonra bir grup muhtarımız 9 şubat 2018 cuma günü akşam saat 20.30 da yola çıkıldı muhtarlarımız esnaflarımız belediye başkanı Ak parti ilçe başkanı sivil vatandaslarin genclerin ve benim bulunduğum grup ile  Kilis’e gittik Şebinkarahisarlı şehit olan askerimizin bulunduğu bölgeye gittik oradaki görev yapan askerlerimizi ziyaret ettik daha sonra şehit jandarma astsubay Mehmet Deveci kışlasını ziyaret ettik öğrencilerimizin asker abilerine yazdıkları mektupları teslim ettik.

Daha sonra polateli ilçesindeki askeri birliği ziyaret ettik biz ordayken polateli kaymakamımız ziyaretimize geldi daha sonra KİLİS devlet hastanesinde yatan yaralı askerlerimizi ziyaret ettik ve ÇAMOLUK geri dönüş  yoluna koyunduk verimli bir ziyaret oldu yolda gelirken hamza kardeşimizin şehadet haberini aldık Allahım MEHMETÇİĞİMİZİ korusun vatanımıza göz diken dahili ve harici bedbahları KAHHAR ismi ile kahrı perişan eylesin insaâllah.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI BOLU'DA KAMP PROGRAMI DÜZENLEDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından Bursiyer öğrenciler ve mezunlar için Bolu’da Kamp programı düzenlendi. Çamoluk’un Gençlerini bir araya getiren programa, Bursiyer öğrenciler ve mezunların yanı sıra Vakıf Mütevelli Heyeti, Yönetim kurulu üyeleri ile Çamoluk Derneği Üyeleri de katılım sağlayarak öğrenciler ile vakit geçirdiler. Programa katılanlar arasında Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen, Vakıf Yönetim kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı ile Çamoluk Eğitim Vakfı ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’ nın Mart ayı seminer konuğu Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.