Zeytin Dalı Harekatı için şükür kurbanı kesildi

27 Mart 2018 Salı 18:12

 

Giresun Çamoluk ilçesinde Usluca köylüleri tarafından Zeytin Dalı Harekatı'nın başarıyla sonuçlanması nedeniyle 25 küçükbaş hayvan şükür kurbanı olarak kesildi. Kesilen kurbanlar Mehmetçiğin görev yaptığı karakollara dağıtıldı.

İlçenin Usluca köyü Muhtarı Yılmaz Kütük yaptığı açıklamada;

"Köylülerimiz Afrin'de terör örgütüyle mücadele ederek büyük zafer kazanan Mehmetçiklere moral ve destek vermek için yardım kampanyası başlattı. İstanbul'daki Usluca Köyü Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Selçuk Dokgöz'ün de katkılarıyla köylülerimiz kurban bağışında bulundu.

Köyümüzün yaptığı bağışların vekaletini alarak Afrin'i teröristlerden temizleyen kahraman Mehmetçiklerimiz için Hatay'da şükür kurbanı kestik.

Giresun Çamoluklu hemşehrimiz Hatay Kumlu Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu da kurbanların Mehmetçiklere ulaştırılmasında yardımcı oldu. Kaymakamımızın desteğiyle 25 adet küçükbaş kurban, Mehmetçiğin görev yaptığı karakollara gönderildi.

Vatan bizim bu topraklar bizim. Bu vatan bize altın tepsi de sunulmadı. Her karışına oluk oluk kan akıttık. Sakarya'da, Çanakkale'de, Dumlupınar ve Afyonkarahisar'da...

Bugünden sonra da vatanımızı hiçbir şekilde böldürmeye izin vermiyoruz ve verdirmeyeceğiz. Bu can bu bedende olduğu sürece vatanımız için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.

Kaymakamımıza, köy dernek başkanımıza ve duyarlı davranışlarından dolayı köylülerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI BOLU'DA KAMP PROGRAMI DÜZENLEDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından Bursiyer öğrenciler ve mezunlar için Bolu’da Kamp programı düzenlendi. Çamoluk’un Gençlerini bir araya getiren programa, Bursiyer öğrenciler ve mezunların yanı sıra Vakıf Mütevelli Heyeti, Yönetim kurulu üyeleri ile Çamoluk Derneği Üyeleri de katılım sağlayarak öğrenciler ile vakit geçirdiler. Programa katılanlar arasında Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen, Vakıf Yönetim kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı ile Çamoluk Eğitim Vakfı ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’ nın Mart ayı seminer konuğu Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.