Zeytin Dalı Harekatı için şükür kurbanı kesildi

27 Mart 2018 Salı 18:12

 

Giresun Çamoluk ilçesinde Usluca köylüleri tarafından Zeytin Dalı Harekatı'nın başarıyla sonuçlanması nedeniyle 25 küçükbaş hayvan şükür kurbanı olarak kesildi. Kesilen kurbanlar Mehmetçiğin görev yaptığı karakollara dağıtıldı.

İlçenin Usluca köyü Muhtarı Yılmaz Kütük yaptığı açıklamada;

"Köylülerimiz Afrin'de terör örgütüyle mücadele ederek büyük zafer kazanan Mehmetçiklere moral ve destek vermek için yardım kampanyası başlattı. İstanbul'daki Usluca Köyü Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Selçuk Dokgöz'ün de katkılarıyla köylülerimiz kurban bağışında bulundu.

Köyümüzün yaptığı bağışların vekaletini alarak Afrin'i teröristlerden temizleyen kahraman Mehmetçiklerimiz için Hatay'da şükür kurbanı kestik.

Giresun Çamoluklu hemşehrimiz Hatay Kumlu Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu da kurbanların Mehmetçiklere ulaştırılmasında yardımcı oldu. Kaymakamımızın desteğiyle 25 adet küçükbaş kurban, Mehmetçiğin görev yaptığı karakollara gönderildi.

Vatan bizim bu topraklar bizim. Bu vatan bize altın tepsi de sunulmadı. Her karışına oluk oluk kan akıttık. Sakarya'da, Çanakkale'de, Dumlupınar ve Afyonkarahisar'da...

Bugünden sonra da vatanımızı hiçbir şekilde böldürmeye izin vermiyoruz ve verdirmeyeceğiz. Bu can bu bedende olduğu sürece vatanımız için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.

Kaymakamımıza, köy dernek başkanımıza ve duyarlı davranışlarından dolayı köylülerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu.

BAL FESTİVALİ AÇILIŞI BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediye Başkanlığı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Arıcılar Birliği ve Çamoluk Esnaflar Birliği ortaklığında düzenlenen 26. Çamoluk Bal Festivali, Bayramın 3. Günü yani 23 Ağustos’ta yapılacaktır.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ilk seminerin konuğu, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.