ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI BOLU'DA KAMP PROGRAMI DÜZENLEDİ

26 Şubat 2018 Pazartesi 16:16

 

 GENÇLER BOLU'DA BİR ARAYA GELDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından Bursiyer öğrenciler ve mezunlar için Bolu’da Kamp programı düzenlendi.

Çamoluk’un Gençlerini bir araya getiren programa,  Bursiyer öğrenciler ve mezunların yanı sıra Vakıf Mütevelli Heyeti, Yönetim kurulu üyeleri ile Çamoluk Derneği Üyeleri de katılım sağlayarak öğrenciler ile vakit geçirdiler. Programa katılanlar arasında Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen, Vakıf Yönetim kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı ile Çamoluk Eğitim Vakfı ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.

Cumartesi günü İstanbul’dan hareket eden kafile, bir gece Bolu’da konaklandıktan sonra İstanbul’a dönüş yaptı.

İstanbul ve İstanbul dışında okuyan öğrencilerin bir araya gelmesini sağlayan ve öğrenciler ile mezunların tanışmasına vesile olan program Hayırsever iki iş adamı tarafından finanse edilerek, Vakıf hesabından hiçbir masraf yapılmadan gerçekleştirildi. Vakıf, Aynı zamanda farklı meslek gruplarından mezunlar ile farklı bölümlerde okuyan öğrencilerin bir araya gelmesini sağlamış oldu. Programa katılan mezunlar arasında Hakim, Vergi Müfettişleri, İş Müfettişleri, Öğretim Görevlileri, Mühendisler, Doktorlar ve diğer meslek dallarından mezunlar yer aldı.

Oldukça verimli geçen programın ilk günü akşam saatlerinde mezunlar, öğrenciler ile Vakıf Yönetimi  bir araya gelerek hasbihal ettiler. Programda ilk söz alan Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sözlerine kendisinden bahsederek başlayan Kalebaşı, iş tecrübelerini öğrencilere aktardı. Öncelikle başarmak için inanmaları gerektiğini belirtti. “Ayaklarınız yere sağlam basacak ama gözünüz yıldızlarda olacak” diyerek sözlerine nokta koydu.

Daha sonra söz alan İlahiyatçı Yazar Emir EŞ salih insanlar ile birlikte olmanın önemine değinerken şunları söyledi:  “Salih insanlarla beraber olmaya çalışalım. Sizi cennete sürükleyecek arkadaşlar edinin. Şunu asla unutmayın, Cennette Peygamber sancağı altında olmanın yolu, dünyada Peygamber sancağı altında bulunmaktan geçer. Üç ayların bereketli olmasını temenni ediyorum."

Programın devamında Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen söz alarak, "Hedefiniz olacak. Vizyonunuz olacak. Bir insanın hayali olmalı, azmi olmalı, mücadelesi, sabrı, istikrarlı olmalı." Dedi. Ardından dinleyicilere “Ya 25 yaşına kadar çok çalışıp, ömrünüzün geri kalanında rahat edeceksiniz. Ya da 25 yaşına kadar rahat yaşayıp, ömrünüzün geri kalanında daha çok çalışmak zorunda kalacaksınız” sözünü hatırlatan Ekmen, diyalog şeklinde geçen konuşmada, bir önceki Bolu programından itibaren öğrencilerin ve mezunların hedeflerine ulaşması konusunda neler yaptıklarını sordu ve onlarla hasbihal etti.

Ertesi gün Narven Termal Kasaba'dan ayrılan kafile, eşsiz manzarasıyla herkesi büyüleyen Bolu-Gölcük'ü ziyaret etti ve orada fotoğraf çektirdi. Bolu-Gölcük'ten ayrılan kafile akşam saatlerinde İstanbul'a vardı.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI BOLU'DA KAMP PROGRAMI DÜZENLEDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından Bursiyer öğrenciler ve mezunlar için Bolu’da Kamp programı düzenlendi. Çamoluk’un Gençlerini bir araya getiren programa, Bursiyer öğrenciler ve mezunların yanı sıra Vakıf Mütevelli Heyeti, Yönetim kurulu üyeleri ile Çamoluk Derneği Üyeleri de katılım sağlayarak öğrenciler ile vakit geçirdiler. Programa katılanlar arasında Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen, Vakıf Yönetim kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı ile Çamoluk Eğitim Vakfı ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’ nın Mart ayı seminer konuğu Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

VATAN SANA KANIM FEDA

Çamoluk Derneği tarafından her yıl düzenlenen Kan bağışı kampanyası 24 Şubat Cumartesi günü Çamoluk Derneği Merkezinde düzenlendi. Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Çamoluk Köyleri Dernek Başkanları ve birçok hemşerimiz kampanyaya destek için oradaydı.

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI ŞUBAT AYI SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı seminerlerine devam ediyor. Bursiyer öğrencileriyle her ay bir araya gelme fırsatı da sunan seminer dizisinin bu haftaki konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Dağıtmaç olurken seminer sonrasında Çamoluklu gençler Kızılay’a kan bağışında bulundu.

ÇAMOLUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Zeytin dalı harekâtının 22.gününde şehit olan Çamoluklu Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

GİRESUN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekata şehit düşen Tank. Uzm.Çvş. Ufuk Aktağ, memleketi Şebinkarahisar ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.