VALİ BEY İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

07 Mayıs 2018 Pazartesi 16:36

Giresun Valisi Sayın Harun Sarıfakıoğulları, Çamoluk ilçemizde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Vali Sarıfakıoğulları’nın ziyaret ve incelemeleri sırasında; Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, İlçe Kaymakamı Mustafa Demir, İl Jandarma Komutanı J.Alb. B.Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve Belediye Başkanı Musa Varıcı’da hazır bulundu.

Çamoluk Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet ederek birlikte dersleri takip etti. İlçede yapımı tamamlanan 100 Öğrenci kapasiteli Kız-Erkek Öğrenci yurdu ile İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından yaptırılan Yüksekokul binasında incelemelerde bulundu.

İTO tarafından eğitime katkı amacıyla yaptırılan Çamoluk Meslek Yüksekokulu, Çamoluk ilçe merkezinin Kelkit Irmağı’nın kuzey cephesinde 63 bin metrekarelik arazi içerisinde 32 derslikli okul binası olarak yapıldı. Yine İTO tarafından aynı alanda 10 dairelik lojman ile arazinin peyzaj ve çevre düzenlenmesi de yapılıyor.

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu.

BAL FESTİVALİ AÇILIŞI BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediye Başkanlığı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Arıcılar Birliği ve Çamoluk Esnaflar Birliği ortaklığında düzenlenen 26. Çamoluk Bal Festivali, Bayramın 3. Günü yani 23 Ağustos’ta yapılacaktır.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ilk seminerin konuğu, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.