Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

12 Eylül 2018 Çarşamba 15:03
Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu. Serkan Ekmen'in katılımıyla gerçekleşen "Hedef Belirleme ve Motivasyon" isimli bir seminer, öğrencilerden de büyük ilgi topladı. "Hedef Belirleme ve Motivasyon" temasının işlendiği programda, "Nereye gideceğini bilmiyorsan nereden gittiğinin bir önemi yok" diyen Ekmen, başarıya ulaşmak için hedeflerin belirli olması gerektiğini belirtti. Hayatın amacını binlerce basamaklı gökdelenin tepesindeki yıldıza benzeten Ekmen, bu yıldızın üzerinde ulvi amaçların olduğunu, bu yöne bakmayan amacın da dünya ile birlikte sona ereceğini, yok olup gideceğini söyledi. Gerçekçi, ulaşılabilir hedefler belirlemenin motivasyon anlamında da faydalı olacağını söyleyen Ekmen, öğrenilmiş çaresizliğin motivasyonumuzu olumsuz etkileyebileceğini belirtti. Gerçekleşen seminer sonrası kürsüye çıkan Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Çamoluk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kürkçü, seminerlerin organize edilmesinde emeği geçen Erhan Sakızcı, Vural Selimoğlu, Hakan Hayırcı, Hafız Bakırhan ve Adem Bayındır'ı kürsüye davet ederek teşekkürlerini sundu. Ardından İstanbul dışında okuyan öğrencilerle tanışma programı gerçekleştirildi. Programın ardından öğrencilere eğitimci-yazar Serkan Ekmen'in "Engel Yok" adlı kitabının yanısıra, Yarım Kalan Devrim Rüyası, Direnişten Dirilişe ve Bilgelik Hikâyeleri adlı kitaplar hediye edildi.
PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu.

BAL FESTİVALİ AÇILIŞI BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediye Başkanlığı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Arıcılar Birliği ve Çamoluk Esnaflar Birliği ortaklığında düzenlenen 26. Çamoluk Bal Festivali, Bayramın 3. Günü yani 23 Ağustos’ta yapılacaktır.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ilk seminerin konuğu, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.