Çamoluk Eğitim Vakfının Mart Ayı Seminer Konuğu Vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen Oldu

30 Mart 2019 Cumartesi 23:04

Hz. İbrahim'i (a.s.) yakmak için, Nemrut tarafından hazırlanan ateşe su taşıyan karınca kıssasını anlatan Ekmen, "Karınca da götürdüğü su ile Nemrut'un yaktığı ateşi söndüremeyeceğini biliyordu. Ancak karınca, hak ile bâtıl mücadelesinde tarafını belli ediyor ve gücü nispetinde hakkın yanında oluyordu. Siz gençler de bertaraf olmamak için, hak ile bâtıl mücadelesinde mutlaka taraf olmalısınız." dedi.

İmam Şafii Hazretlerinin "Düşman okunu takip ediniz, o sizi hak ehline götürür." sözünü de öğrencilere hatırlatan Ekmen "Yarın bir seçime gireceğiz. Oy verirken İmam Şafiî'nin dediği gibi düşman oklarını takip edeceğiz. Kim kazanırsa Filistin, Suriye, Doğu Türkistan, Afrika ve tüm dünyadaki ezilen Müslümanlar sevinir kim kazanırsa bizi boğmaya çalışan, Çanakkale'de bize saldıran düşmanlarımız sevinir, bunun muhasebesini yapıp oylarımızı vereceğiz." diyerek 31 Mart'ta yapılacak olan seçimde Cumhur İttifakı'nın kazanmasının tüm dünya Müslümanları için ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı.

Seminerin ardından Filibeli Ahmed Hilmi tarafından kaleme alınan A'mâk-ı Hayâl adlı eser öğrencilere hediye edildi.

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu.

BAL FESTİVALİ AÇILIŞI BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediye Başkanlığı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Arıcılar Birliği ve Çamoluk Esnaflar Birliği ortaklığında düzenlenen 26. Çamoluk Bal Festivali, Bayramın 3. Günü yani 23 Ağustos’ta yapılacaktır.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ilk seminerin konuğu, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.