GİRESUN'DAN AYRILMAK MI? O DA NERDEN ÇIKTI?

01 Ocak 2017 Pazar 22:50

Sosyal medya ortamlarında Çamoluk’un Giresun’a uzaklığı son günlerde çokça yazılıp çizilmektedir. Erzincan’ın yakınlığından dem vurulmakta, kimileri de Sivas ve Gümüşhane’ye bağlanılması konusunda kamuoyu oluşturmaya çalışmaktadır.

Özellikle belirli isimler bu hususu bilerek ve isteyerek gündeme getirme uğraşındadır.

Hatırlatmak isteriz ki; geçmişte yaşanan iki referandumdan Giresun’a bağlı kalmak şeklinde sonuç alınmıştır.

Karadenizli olmak bu toprakların yerleşik düzeni ve psikolojik aidiyet olgusu bakımından kabul görmüştür. Ayrıca, Giresun ahalisi ile bu konuda yaşadığımız problemler yeni yeni çözülmeye başlamışken ortaya atılan bu görüşler için ‘’hayırdır inşaallah’’ diyoruz.

Giresun bürokrasisinde sağlanan etkinlik, Giresun Vakfı ve Giresun Federasyonu’nda kabul gören Çamoluklu idareciler bugüne kadar sarf edilen emeklerin ürünüdür. On yıllara dayanan bu emekleri zayi etmenin anlamı nedir?

Eğribel Tünel inşaatının bitmesini beklemek şu an için yapılması gereken en akıllıca iş olacaktır kanaâtindeyiz.

Siyasi ve sosyal anlamda ivme kazanan, yatırımları ile civar il ve ilçelerin dikkatini çeken Çamoluk, 2016 yılında özel bir algı operasyonuna maruz kalmış gibi görünmektedir.

Bu problemlerle uğraşırken başka bir vilayetin ‘’kuyruk ilçesi’’ olalım demenin sırası mı şimdi?

Bu konu yıllar önce tartışılmış, referanduma sunulmuş ve konu kapanmıştır. Çamoluk ve Giresun ilişkileri bir kaç maceracının fantastik hayallerine kurban gidecek kadar zayıf değildir.

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu.

BAL FESTİVALİ AÇILIŞI BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediye Başkanlığı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Arıcılar Birliği ve Çamoluk Esnaflar Birliği ortaklığında düzenlenen 26. Çamoluk Bal Festivali, Bayramın 3. Günü yani 23 Ağustos’ta yapılacaktır.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ilk seminerin konuğu, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.