BİR USTANIN ARDINDAN...

16 Ocak 2017 Pazartesi 18:11

 

Mehmet Hafız Gecu…

Bilinen yönü ile AK Parti Çamoluk İlçe Başkanı. 12 Aralık 2016 tarihinde vefat etti. Cenazesine Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, anma programına eski Sayıştay Başkanı ve Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel de katıldı.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nden ebediyete uğurlanan Gecu’nun vefat haberi İhlas Haber Ajansı kanalı ile Türkiye’ye duyuruldu.

Peki Hafız Gecu kimdir?

Giresun Çamoluk Usluca Köyü mensubu olan Hafız Mehmet Gecu, 1960’lı yılların buhranında İstanbul’a gelmiş, o dönemdeki her gurbetçi gibi han ocaklarında ve hemşehri fakirhanelerinde konaklamış bir isim.

Zamanla tekstil sektöründe mesafe kateden ve Hafızoğulları Kumaşçılık namı ile markalaşan bir tekstil duayeni haline gelen Mehmet Hafız Gecu’yu Çamolukluların hafızasına kazıyan alan ise siyaset.

Cumhurun Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’yi kurma çalışmaları kapsamında Çamoluk’a gelmiş ve Mehmet Hafız Gecu’ya ilçe teşkilatını kurma görevini vermişti. Parti kuruluşundan önce teşkilat kurma görevi alan ilk ilçe başkanlarından olması, O’nu herhangi bir ilçe başkanı olmaktan öte siyasi yönden ayrıcalıklı bir yere taşıdı.

Kısa fasılalar hariç, 2001 yılında mükellefi olduğu bu görevi, istikrarlı bir şekilde yürüten Çamoluklunun Hafız Ağabeyi, müzmin hastalığı sebebi ile rahmetli oldu.

www.camolukgundem.com ailesi olarak, Hafız Ağabeye Allah (CC)’tan rahmet niyaz ediyoruz.

 

 

PAYLAŞ

DİĞER HABERLER

Eğitimci Yazar Serkan Ekmen Öğrencilerle Buluştu

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ikinci seminerin konuğu, Eğitimci-Yazar Serkan Ekmen oldu.

BAL FESTİVALİ AÇILIŞI BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediye Başkanlığı, Çamoluk Derneği, Çamoluk Arıcılar Birliği ve Çamoluk Esnaflar Birliği ortaklığında düzenlenen 26. Çamoluk Bal Festivali, Bayramın 3. Günü yani 23 Ağustos’ta yapılacaktır.

YAŞEBEY KALEBAŞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemi için İstanbul ili dışında okuyan öğrencilere yönelik yapmış olduğu ilk seminerin konuğu, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sohbet tadında geçen söyleşide Yaşabey Kalebaşı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak yer alacaktır.

GİRESUN'DA TERÖR OPERASYONU

Giresun'un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu.

BİR YARA KAPANDI

Uzun zamandır ilçemizde olmayan Eczane sebebiyle vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşıyordu. Nihayet Çamoluk'un eczane sorunu çözüldü.

Çamoluk Semalarında Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından daha kısa sürede daha nitelikli hizmet verilmesi için tahsis edilen helikopter ambulans, kalp krizi geçiren Çamoluklu hemşehrimiz için havalandı.

Düve Alımlarına %30 Hibe Desteği Müracaatları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera yetiştiriciliği bölgesi olarak belirlenen 40 il arasında yer alan Giresun ilimizde yürütülecek olan düve alımına hibe desteği kapsamında; TÜRKVET sistemine kayıtlı sığır işletmesi olan ve en az 20 en fazla 100 baş düve satın alan üreticilerimize satın aldıkları düve başına % 30 oranında hibe desteği verilecektir.

MAYIS AYI SEMİNER PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuruluşundan bu yana eğitim faaliyetlerine ağırlık veren Çamoluk Eğitim Vakfı, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerine yönelik son programını gerçekleştirdi.